/ 10 نظر / 3 بازدید
عدالت محضر

محقق سبزواري : بر حاكمان لازم است کسانی که قابل این شغل عظیم قضاوت نباشند نصب نکنند و مردم نادان که عارف به قواعد و احکام شرع نباشند یا طامع باشند و امین و متدین نباشند و طمع در اموال مسلمانان کنند و به سبب طمع رشوه و ملاحظه جانب اقویا و اغنیا، جانب ضعیفان فروگذارند و در احکام شرع غلط کند و مداهنه نمایند و طرف منظور دارند، نصب ننمایند. و هرگاه کسانی که قابل و مستعد این کار باشند نصب کنند؛ چند امر نسبت به ایشان مراعات کنند: اول آن که وجه معاشی از جهت ایشان مقرر دارد که محتاج به آن نباشد که طمع در اموال مسلمانان کنند. دیگر آن که در تقویت ایشان بکوشد و چنان کند که احکام ایشان متبع باشد و هیچ یک از حکام عرف سر از اطاعت ایشان نپیچند و امرا و حکام معتبر به مجلس ایشان حاضر می شده باشند ... . و دیگر لازم است که ملک از احوال قضات متفحص می بوده باشد و اگر کسی از ایشان شکوه و شکایت کند در تفتیش و تفحص و استکشاف حقیقت امر، مبالغه تمام به جا آورد. و اگر خیانت قاضی ظاهر شود، تأدیب بلیغ نماید. تا باعث منع و زجر و عبرت دیگران شود و کسی از ایشان دیگر اقدام به ارتکاب قبایح و ظلم و خیانت ننمایند. "نمي دانم چه نمر

عدالت محضر

ادامه پيام قبل نمي دانم چه نمره اي مي توان به عملكرد ايه الله شاهرودي در اين زمينه داد. خدا از سر تقصيرات همه ما در گذرد.

مهدی

سلام ....متاسفانه در زمان اقای شاهرودی فقط اسما رئیس قوه قضائیه بود و دیگر هیچ .........خیانت بزرگ نسبت به جامعه سردفتران , در زمان صدارت وی اتفاق افتاد.... من که به هیچ وجه از ایشان نمی گذرم ..خدا هم از این مرد نگذره... اما راستی لفظ آیت الله !!(نشانه خدا) برازنده این مرد است ..

کویر

حسینعلی امیری معاون رئیس قوه قضائیه و رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور از دیگر مسئولان قوه قضائیه است که در سمت خود ابقا می شود.

غریبه

پیامبر اسلام میفرمایند : از پیروان من نیستند کسانیکه مردم از ترس شرشان به انها احترام میگذارند . حالا که آقای شاهرودی رفت و تا حدودی کبریت بی خطر شده داره کم کم سکوت همکاران شکسته میشه ولی نوش دارو که پس از مرگ به سهراب رسید ....

کویر

معاون قوه قضاييه و رييس سازمان ثبت اسناد و املاك كشور در اجراي مصوبه 20/4/88 مجمع تشخيص مصلحت نظام از سمت خود استعفا كرد.

دوباره سلام من از بینوائی نیم زرد روی غم بینوایان رخم زرد کرد وقتی میبینم که سردفتری و سردفتر تااین حد تحقیر شده وقتی میبینم بدلیل کثرت دفترخانه بهترین کارمندانم را باید اخراج کنم وقتی میبینم کارمندم حقوقش از گدای سرچهارراه کمتره و سرش جلوی زن و بجه پایینه و چون نمیتونه در آمدی داشته باشی باید در پست ترین نقطه شهر خونه اجاره کنه و صورت به سیلی سرخ نگه میداره و منم توان کمک به اونو ندارم و وقتی میبینم که هیچ کس به صراحت از مسبب آن انتقاد نکرد و او باخیال راحت صندلی را ترک وصندلی دیگری را تصاحب کرد و هرگز توضیحی بر این تخلفات مکرر خود نداد زبان که هیچ خون آدم هم بجوش میاد حالا دوست و همکار عزیزم من مطیعم تا بدونم با چه ادبیانی با مسببین صحبت کنم ولی بدونید من فقط با شما درد دل کردم .

غریبه

دوست عزیز , من نام شما و وبلاگ شخصی شما رو نمیدونم

غریبه

ضمنا از اینکه اینقدر به نظر بازدید کنندگان اهمیت میدید و سریع پاسخ میدید متشکرم هرچند کاملا میدونم این از اصالت و درستکاری و مهمانوازی شما یزدیهاست انشااله کامتون همیشه باقلوائی باشه و دلتون بزرگ به وسعت کویر .

علی

اون که ریشش سفید بود و سرد و گرم چشیده ایام بود چه کرد که این تازه به دوران رسیده بکند . تا ریشش در این وادی سفید شود پدر همه در آمده است . این آقایان غم خود دارند و لا غیر .