کد بندی تخلفات سردفتران در ثبت اسناد یزد

به گزارش روابط عمومی اداره کل ثبت اسناد و املاک استان یزد به نقل معاون اسناد و جانشین دادستان انتظامی سردفتران و دفتریاران این اداره کل ، به منظور مدیریت و نظارت بهینه بر عملکرد صاحبان دفاتر اسناد رسمی و ازدواج و طلاق در سال جاری تخلفات تصریح شده در قوانین و مقررات احصاء و کدبندی شد .

نقل از سایت اداره کل ثبت اسناد و املاک استان یزد :

محمد حسن بهادر در بیان علت این کار گفت : یکی از نتایج خوبی که این کدبندی در بر خواهد داشت اینست که می توان تخلفات عمده دفاتر را رصد و برای کاهش و جلوگیری از ارتکاب آن برنامه ریزی جدی تری کرد و نیروی بیشتری را برای پیشگیری بکار گرفت .

جانشین دادستان انتظامی سردفتران و دفتریاران استان افزود در حال حاضر عدم رعایت ماده 19 آئین نامه و نیز رعایت نکردن مواردی از قانون و آئین نامه تسهیل تنظیم اسناد و اخذ امضای متعاملین در اوراق نانوشته و ناخوانده از بیشترین تخلفات اعلامی از سوی بازرسان این اداره کل است .

محمد حسن بهادر در پایان با اشاره به توالی ایجاب و قبول عرفی و تبعات آتی رعایت نکردن قانون تسهیل برای خریداران املاک به سران دفاتر اسناد رسمی توصیه کرد همواره در راستای اعتبار اسناد رسمی و جایگاه ویژه سردفتری اهتمام داشته باشند و بازرسان دفاتر را به توجه بیشتر بدین تخلفات توصیه کرد .

/ 4 نظر / 10 بازدید
بارعی

با سلام آقای جانشین رفاه سردفتران و تسهیل در ثبت سند و حذف کارهای زاید در ثبت سند و راحتی مردم را بیخیال شید ، البته زیاد هم مهم نیستند ! بچسبید به رفاه و راحتی در به سلابه کشیدن .

امینی

عرض سلام و ادب . ششم دیماه روز سردفتر را خدمت شما و تمامی همکاران محترم تبریک عرض می کنم .

يه دفتريار

باسلام وعرض ادب اي كاش فقط اخذامضاء دربرگه هاي نانوشته بودحالا سران دفاتردريك رقابت ناسالم اقدام به اخذامضابدون حضورصاحب سندوصدورگواهي امضابدون درج دردفتروحتي صدوراسنادبدون ثبت دردفترثبت وعدم قيدحقوق دولتي وتحريرو....نموده كه تحت هيچ عنوان حاضربه پرداخت حقوق كاركنان خودنيستندو......

س ك

باسلام درنظامي كه مجريان قوانين درآن خودجرم زاهستندديگرچه انتظاري ازسران دفاتردارند