اطلاعیه شماره یک هیئت نظارت بر انتخابات

                                                اطلاعیه

به اطلاع کلیه سردفتران و دفتریاران محترم اسناد رسمی استان یزد می رساند، به منظور انتخاب اولین هیات مدیره کانون سردفتران و دفتریاران از کلیه داوطلبان واجد شرایط مندرج در ماده 62 قانون دفاتر اسنادرسمی مصوب تیرماه 1354 و ماده 5 آیین نامه اجرایی ( اصلاحی 1379) که ذیلا" درج گردیده دعوت به عمل می آید از تاریخ 27/08/91 الی 06/09/91  (به مدت یک هفته) از ساعت 8 الی 12 با در دست داشتن کارت شناسائی معتبر - درخواست نامزدی خود را منضم به 3 قطعه عکس 4*3 و کپی کارت ملی و شناسنامه وحکم انتصاب به شغل سردفتری یا دفتریاری کتبا طبق فرم نمونه در دفتر هیئت نظارت واقع در اداره کل ثبت اسناد و املاک استان اتاق امور سردفتران تحویل و رسید اخذ نمایند.

 ماده 62 قانون دفاتر اسنادرسمی مصوب تیر ماه سال 1354: سردفتران و دفتریارانی را می توان برای عضویت هیات مدیره کانون انتخاب نمود که حداقل دارای 10 سال سابقه تصدی دفتر اسناد رسمی و دفتریاری بوده و در 5 سال اخیر خدمت خود، محکومیت انتظامی از درجه سه به بالا نداشته باشند. کسانی که دارای سابقه خدمت قضایی و یا وکالت دادگستری باشند سوابق قضایی و وکالت آنها جزء ده سال مذکور منظور می گردد.

 ماده 5 آیین نامه اجرایی ماده 61 قانون دفاتر اسنادرسمی مصوب 1379: سردفتران و دفتریارانی که نامزدی خود را برای عضویت در هیات مدیره کانون اعلام می نمایند باید دارای شرایط زیر باشند:

الف- اشتغال به شغل سردفتری و دفتریاری.

ب- حداقل ده سال سابقه سردفتری اسنادرسمی و یا دفتریاری و یا وکالت و قضاوت.

ج- اعتقاد و التزام عملی به احکام و مبانی دین مقدس اسلام.

د- اعتقاد و تعهد به نظام جمهوری اسلامی ایران، ولایت فقیه و قانون اساسی.

ه- نداشتن پیشینه و محکومیت موثر کیفری.   و- نداشتن محکومیت انتظامی از درجه 3 به بالا در پنج سال اخیر خدمت

ز- داشتن حسن شهرت.

ح- عدم وابستگی به رژیم منحوس پهلوی و تحکیم پایه های رژیم طاغوت.

ط- عدم عضویت و هواداری از گروهکهای غیرقانونی و معاند با جمهوری اسلامی.

ی -عدم اعتیاد به مواد مخدر.

                         هیئت نظارت بر انتخابات کانون سردفتران و دفتریاران  استان یزد

/ 2 نظر / 27 بازدید
غريبه

استاد طباطبائي عزيز سلام تاسيس كانون سردفتران و دفتر ياران رو به شما و همكاران عزيزتان تبريك ميگو يم و اميدوار م كه موفق باشيد . يكسال از انتخابات كانون خراسان ميگذره 15 نفر كانديد شدند 7 نفر با اختلاف راي بالا راي آوردند . انتخابات مجلس تمام شد و نمايندگان شرروع بكار كردند اما "شاژمان شبت" هنوز اين هفت نفر منتخب رو به خراسان اعلام نكرده ...!!! الهي به درد ما دچار نشيد كه نميشيد جامعه سردفتران يزد بايد به داشتن افرادي مثل حضرتعالي به خودش افتخار كنه موفق و شاد باشيد

امینی

عرض سلام و ادب . حرکت به سمت تشکیل کانون سردفتران یزد را که به حق همکاران محترم در آن استان شایسته آن هستند را تبریک عرض کرده امید است به زودی شاهد تشکیل کانونی قدرتمند که در جهت وظایف قانونی و خدمت به جامعه شریف سردفتری ایفای نقش نماید باشیم .