برنامه های مدیرکل ثبت اسناد چهارمحال در بزرگداشت هفته سند رسمی و روز سردفتر

 سرپرست اداره کل ثبت اسناد و املاک استان چهارمحال با اجرای برنامه های فرهنگی - معنوی به استقبال بزرگداشت هفته سند رسمی رفت:

به مناسبت ششم دیماه روز تجلیل از سند رسمی و پاسداشت روز 6 دی  از طرف سرپرست اداره کل ثبت اسناد و املاک چهار محال بختیاری برنامه های متنوعی تدارک دیده شده بود  که اهم آنها عبارتند از

1-حضور در دفتر نماینده ولی فقیه وامام و امام چمعه استان به اتفاق جمعی از کارکنان ثبت اسناد و املاک و سران دفاتر اسناد رسمی و ازدواج و طلاق در استان چهارمحال و بختیاری - به گزارش روابط عمومی اداره کل ثبت اسناد و املاک استان چهارمحال و بختیاری ، در این دیدار که در دفتر نماینده ولی فقیه در استان انجام گرفت ، سرپرست اداره کل ثبت اسناد و املاک استان ، رؤسا و سرپرستان واحدهای ثبتی تابعه ، اعضای هیأت مدیره جامعه سردفتران اسناد رسمی استان و تعدادی از سران دفاتر اسناد رسمی و ازدواج و طلاق استان حضور داشتند .

در ابتدای این جلسه محمدحسن بهادر سرپرست اداره کل ثبت اسناد و املاک استان ضمن تشکر و قدردانی از نماینده ولی فقیه به جهت بذل عنایت خود نسبت به برگزاری این جلسه و همچنین با اشاره به آیه 282 سوره بقره که با تأسی به آن دویست و هشتاد و دومین روز سال یعنی ششم دی ماه از سوی مسئولین به عنوان روز سند رسمی نامگذاری شده است ، عنوان نمود :

چه بسیار قلم هایی که در بستر تاریخ و فرهنگ بشریت، رسالت ثبت خواسته ها، ضرورت ها و نیازهای اساسی انسان را برای سامان بخشیدن به مراودات حقوقی و تعاملات اجتماعی بر عهده داشته و به کار نگاشتن همت گمارده تا اگر ذمه ای مشغول است بداند و چون بدهکاری مدیون است بپذیرد و هر متعهدی ایفای عهد کند.

اگر چه پیشینه کتاب عقود و عهود مردم بسی دیرینه است لیکن شناسنامه ثبت اسناد و املاک به مفهوم نوین آن که انعقاد آنها بر اساس قانون و ضمانت حاکمیت تلقی شده، امروز صد و یک ساله گردید و قرنی بر تاریخ تاسیس آن گذشت.

میراث مکتوب فرهنگ این مرز و بوم با ثبت سند درآمیخته و بیش از هر دستاورد دیگری امروز افتخار آفرین است. محصول این آفرینش بزرگ که بدست توانمند خانواده پر تلاش ثبت اسناد و املاک بدست آمده همانا اعتماد راسخ و امنیت فراگیری است که در عصه های اقتصادی، اجتماعی و حقوقی تامین کننده نظم عمومی و عدالت اجتماعی بوده و کارنامه صد سال خدمات صادقانه اصحاب ثبت ایران از خادمان خاموش و ره به دیار باقی شتافتگان تا سندسازان و اعتبار آفرینان دیروز که در میان نگاههای امیدوار به آینده و مسرور از موفقیت به بایگانی اسناد معتبر و یادگاران تاریخ ثبت سپرده می شود و همچنین تلاشگران با نشاط امروز و جوانان پر شور و مصمم که به تعالی و پیشرفت نظام ثبت نوین کشور سرعت بخشیده اند، همه افتخار آفرینان سرافراز این عرصه اند.

اینک اصحاب ثبت اسناد و املاک استان با هدف و محوریت تثبیت مالکیت، امنیت اقتصادی،‌ نظم حقوق و کاهش دعاوی از هیچ کوششی دریغ ننموده و خدمت رسانی به آحاد مردم را تکلیف لازم الاجرا دانسته و سرلوحه فعالیتهای خود قرار داده است .وی در ادامه صحبتهای خود بطور خلاصه گوشه ای از فعالیتهای زیرمجموعه خود را ارائه نمود

 

حجت الاسلام نکونام نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهرکرد طی سخنانی ابتدا ضمن تشکر از زحمات کارکنان ثبت اسناد و املاک و سران دفاتر اسناد رسمی و ازدواج و طلاق اشاره نمودند که عمر کوتاه انسان فرصتی است مغتنم برای اینکه بتوانیم آنچنان استفاده کنیم که راه را بر کمال خود بگشاییم و عرصه ای برای انجام وظیفه ایجاد کنیم و اگر وظیفه توجه نشد و اوقات و عمر و امکانت به بطالت سپری شد قطعاً باید آماده پاسخگویی در محضر خداوند باشیم .

امام جمعه شهرکرد در ادامه ضمن اشاره به دستورات اخلاقی موجود در آیات نورانی قرآن کریم ، بیان داشت که هر فردی در جامعه اسلامی موظف است خودش و خانواده و زیردستانش را از عذاب آخرت حفظ نماید یعنی هم نسبت به خودش و هم خانواده و زیردستانش مسئول است .

در ادامه ضمن اشاره به وظیفه همه نسبت به شکر نعمات الهی و دوری از کفران نعمتها ، اشاره نمود که در مجموعه خود مواظب رعایت حق الناس و حق بیت المال باشید و در عین رجاء و امید به الطاف خداوند ، از عذاب وعده داده شده او نیز خوف و ترس داشته باشیم و بکوشیم که اماناتی را که به دلیل مشاغلمان به ما داده شده در آینده به اهلش بسپاریم . در پایان نماینده ولی فقیه در استان از زحمات مجموعه ثبت اسناد و املاک در استان تشکر و قدردانی نمود .

 

 

2-همچنین در راستای برنامه های مدیریت ثبت اسناد استان اصحاب ثبت و سران دفاتر اسناد رسمی و ازدواج و طلاق و دفتریاران و هیئت مدیره جامعه سردفتران استان با رئیس کل دادگستری استان دیدار نمودند .

در این دیدار که در دفتر رئیس کل دادگستری استان انجام گرفت ، سرپرست اداره کل ثبت اسناد و املاک استان ضمن تشکر و قدردانی از رئیس کل دادگستری استان به خاطر بذل توجه خود نسبت به برگزاری این جلسه ، بطور خلاصه گوشه ای از فعالیتهای زیرمجموعه خود را ارائه نمود :

محمدحسن بهادر صدور 98 درصد از اراضی ملی و موات در جهت تثبیت مالکیت دولت و جلوگیری از تعارض به اراضی مذکور ، تولیت وصول سالانه حدود پنج میلیارد تومان مطالبات بانکها ، ثبت سالانه حدود یکهزار و سیصد شرکت تجاری و مؤسسات غیر تجاری و بطور متوسط هر ساله ثبت 3000 مورد تغییرات آنها ، صدور بطور متوسط در هر سال 13155فقره سند مالکیت ، ثبت ازدواج بطور متوسط در هر سال با 12000 فقره توسط سران دفاتر ازدواج ، ثبت طلاق بطور متوسط در هر سال با 680 فقره توسط سران دفاتر طلاق ، تولیت تفکیک و صدور سند مالکیت حدود 14000 سند مالکیت مسکن مهر ، ثبت و تنظیم سند سالانه بیش از 175017فقره سند اعم از قطعی، قطعی منقول، وکالت، تقسیم نامه و اسناد مشارکت و فروش اقساطی بانکی توسط سران دفاتر اسناد رسمی را از عمده فعالیتهای اداره کل متبوعش دانست و افزود حاصل این تلاشها و ده ها خدمات دیگر واریز بطور متوسط سالانه دومیلیارد تومان به خزانه دولت می باشد .

در ادامه جلسه ، رئیس کل دادگستری استان ضمن تبریک به مناسبت روز سند رسمی گفت : باتوجه به پیشرفتهایی که در تجهیزات و امکانات شده است ، متآسفانه امکان جعل اسناد و تغییر و خدشه در اسناد و همچنین سوء استفاده از اسناد صادره نیز بیشتر شده است و وظیفه مجموعه ثبت است که با صداقت خود و با رعایت امانت در تنظیم اسناد از این امر جلوگیری نماید .رئیس کل دادگستری استان در پایان پیشنهاد نمود که در هر فصل از سال جلسه مشترکی با حضور مدیران ثبت اسناد و املاک استان و اعضای جامعه سردفتران و رئیس کل و شورای معاونین دادگستری برگزار شده و در این راستا نیز باید کارگروه و دبیرخانه ای در اداره کل ثبت اسناد و املاک استان تشکیل شده و نسبت به بررسی مشکلات مبتلابه ثبت اسناد و املاک و همچنین بررسی پیشنهادات و انتقادات اقدام شود و در پایان جهت بررسی و ارائه راه کار مناسب در جلسه مشترک پیشنهادی ارائه شود.

 

3- دیدار با خانواده های شهدا وجانبازان وایثارگران اداره کل ثبت اسنادواملاک و سران دفاتر اسناد رسمی استان چهارمحال وبختیاری نیزجزو برنامه های سرپرست اداره کل ثبت اسناد بود که به مناسبت بزرگداشت هفته سند رسمی و با حضور سران دفاتر و دفتریاران و کارمندان ثبت اسناد صورت گرفت و در پایان مراسم  تربت پاک شهیدان گلباران شد.

4- به ابتکار و پیگیری آقای محمد حسن بهادر و موافقت مراچع ذیصلاح خیابانی دراستان چهارمحال وبختیاری بنام ثبت اسناد واملاک نامگذاری شد

 

لازم به توضیح است که آقای بهادر قبل از این نیز در سمت معاونت اداره کل ثبت اسناد و املاک استان یزد منشا خیر و برکت بوده و در اعتلای .جایگاه سردفتری و اعتبار بخشی به سند رسمی و ترویج آن در جامعه و شناسائی آسیبهای شغلی و رفع مشکلات از این حرفه اگر نگوئیم بیشتر از جامعه سردفتری کشور که  کمتر  زحمت نکشده است چامعه سردفتران استان یزد از این مدیر مدبر و دلسوز کمال قدردانی و تشکر را نموده و توفیق آن بزرگوار را در خدمت رسانی به مردم شریف ایران از خداوند منان آرزو دارد و اعضای جامعه سردفتران و دفتریاران استان چهار محال و بختیاری را به بهر مندی از فضل و کمالات ایشان توصیه میکند

 

 

/ 5 نظر / 25 بازدید
جگر دار

سلام برایم سئواله که شما بزرگان جامعه چرا دست از پاچه خواری حسن بهادر ور نیدارید البته اگر من هم از قبال او خورده بودم و برده بودم تا قیام قیامت حمایتش میکردم این مطلب را سریع پاک کنید تا کسی نبیند امیدوارم وجدان درد نگیرید

شرمتان باد از این همه ................................................................................................................................................................

بنده با نظر جگر دار موافقم . ؟ قدردانی از کسی باید متناسب باشد و چاپلوسی در هر حال مذموم و ناپسند است. آخه خودتایت انصاف را کرده این این جمله تان را مرور کنید و ببینید وجدانا انصاف را رعایت کرده اید: " در اعتلای .جایگاه سردفتری و اعتبار بخشی به سند رسمی و ترویج آن در جامعه و شناسائی آسیبهای شغلی و رفع مشکلات از این حرفه اگر نگوئیم بیشتر از جامعه سردفتری کشور که کمتر زحمت نکشیده است ".[سوال][عصبانی][دروغگو]

یعنی یک نفر به تنهایی مفید تر از یک جامعه با آن همه کبکبه و دبدبه است.؟ خوبه والله. پس با این وجود وااسفا به حال این جامعه که یک نفر بدون هزینه این همه کارمند و رئیس و ساختمان و بدون دریافت حق بیمه و .... بهتر از آن بوده است.

حرف حساب جواب نداره. پاچه خواری مطلقا ممنوع.