بخشنامه جدید سازمان با چه هدفی؟

ریاست سازمان ثبت اسناد و املاک طی بخشنامه ای ماده 10 دستورالعمل نحوه پرداخت الکترونیکی وجوه در دفاتر اسناد رسمی را اصلاح کرد

گرچه معلوم نیست با توجه به آنلاین بودن پرداخت ها و به عبارتی آنی بودن واریز و قابل دسترس بودن آن توسط ذیحسابی و بازرسین و غیره چه نیازی به اصلاح بود و بهم ریختن ماه دردفاتر که معمولا تکالیف آماری آخر ماه را دارند به چه منظوری صورت گرفته؟

شماره : 105466/90       تاریخ : 06/06/1390

 باسلام

 به منظورپیشگیری ازبروز مشکل در واریز به موقع درآمدهای وصولی ،ماده 10 دستورالعمل اجرایی طرح سامانه پرداخت الکترونیکی وجوه دردفاتر اسنادرسمی (POS)(موضوع بخشنامه شماره 99289/89 – 15/06/1389)به شرح ذیل اصلاح میگردد :

 اصلاحیه ماده 10 :

 « دفاتراسنادرسمی مکلفند دربیست پنجم (25) هرماه فهرست کلیه فیش های رایانه ای راپس از مهر وامضاء مطابق فرم صورتحساب درآمد تنظیم وحداکثر تاپنجم ماه بعد به ذیحسابی ثبت استان تسلیم تاپس از رسیدگی وتطبیق وتأیید نسخه دوم صورتحساب درآمد راگواهی وجهت ضبط به دفترخانه مربوطه استردادنمایند.

                                                                        احمد تویسرکانی    

 

/ 9 نظر / 22 بازدید
سردفتر

درود - اهداف پلید ؟ به نظر شما جز آزار سردفتران چه هدفی را دنبال می کنند ؟ آن لاین وجوه واریز می شه اما هزار دفتر و دستک کنارش باید ارائه بشه !!!!!!!!!!

عمو

سلام عموجان شاید بخاطر اینکه 5 روزمانده به پایان سال حسابها والبته چمدان مسافرت باهم بسته شود نمیدانم بهر حال همانطور که در یک پست کامل نوشتم مالیات نقل وانتقال خودروها وآمار آن وآمار املاک ماهانه وحقوق کارکنان ماهانه و بیمه کارکنان ماهانه و مالیات ارزش افزوده ! سه ماهانه ومالیات شغلی سالانه از اول فروردین تا پایان اسفند همان سال و واریز مالیات تکلیفی حقوق (والبته حق السهم 15 درصد ) کارکنان ماهانه است ولی نمیدانم چرا آمار ودادن صورتحساب حق الثبت که آن لاین بحساب دولت واریز شده است باید 25 تا 25 ماه بعد باشد یک اشکال اساسی است این که اگر واقعا بخواهیم قانون را رعایت کنیم باید یک نفر مخصوص این کار استخدام نمائیم که آمار ماهانه برای مواردی وآمار 25 تا 25 برای مواردی دیگر بگیرد و حقوق ماهانه وبناچار بایستی 15 درصد پرداختی به کارکنان والبته مالیات تکلیفی آن نیز (نه 25 تا 25 ماه بلکه) اول تا آخر ماه محاسبه شود که این اعداد وارقام 15 کارکنان با هم منطبق نخواهد شدیعنی اداره ثبت 15 درصدرا 25 تا 25 ماه بعدمی خواهد و دارائی آن را اول تا آخر ماه چه کسی است که این مغایرت ودوگانگی را (اولا درک کند!) و(ثانیا حل کند)‌؟؟

مهدی

با سلام و خسته نباشید لطفا لینک وبلاگ دفتر اسناد رسمی 4 سبزوار به نشانیwww.notary4.blogfa.com را در وبلاگ خود قرار دهید. با تشکر فراوان

...

بالاخره باید حق التحریر را هم از طریق پوز بریم ؟ اسناد مالی یا غیر مالی ؟ لطفا پاسخ دهید

سردفتر

باسلام .این تکلیف برای کل دفاتر در سراسر کشور است؟ واینکه آمار را باید 24ببندیم؟ یا اینکه اسناد 25هم را جزو آمار بیاریم وبفرستیم؟یعنی آمار این ماه تا چه تاریخی خواهد بود ؟تا پایان روز24یا اینکه تا پایان روز 25 ماه ؟

یه سردفتر

سلام . این هم از تعهدنامه های پوزها . باز هم قانون حاکم شد . بالاخره اداره ثبت تهران متقاعد شد که اخذ زوری تعهدنامه های راجع به کارتخوان را غلاف کند و چند روزی است که بارزسین به اخذ نظر سردفتران بسنده کرده و دیگر بحثی از تعهد نیست .

اقای طباطبایی دلم برایتان تنگ شده کجایید ؟

[خمیازه]

همکاری از زنجان

باعرض سلام وخسته نباشید خدمت همکاران محترم و آقای طباطبایی و ... بخشنامه اخیر سازمان محترم ثبت که ارسال آمار راتاپنجم ماه بعد مقررداشته اداره محترم ثبت زنجان طی بخشنامه ایی -که تصویر آن به کانون نیز ارسال شده - مهلت ارسال آمار را روز بعد بیست وپنجم -صبح اول وقت اداری مورخه 26همان ماه معین کرده وهمکاران بایستی صبح زود (علی الطلوع) آمار راتقدیم نمایند البته پاسخی با نام جامعه زنجان به اداره ثبت هم ارسال گردید . اما تاسف ازاین بابت که بخشنامه های تکلیفی وبرداشتهای کاملا" غیر قابل اجرا و غیر کارشناسی و آمارهای تکلیفی که هر روز هم افزوده میگردد همکاران را آزار میدهد ضمنا" اخیرا" اداره کل زنجان نیز با به اجرا گذاردن ماده 10 دستورالعمل نحوه صدور اسناد جدید (تک برگی )ضمن نکلیف به اخد مبلغ سند و واریز آن به حساب سازمان توسط دفاتر اعلام داشته بایستی آمار اسناد تک برگی را نیز همراه سایر آمارهای متعدد!!!!! ارسال نماییم .