بیایید دادخواست به دیوان را احیا کنیم

شنیده ها حاکی است بنا به تصمیم  اتحادیه کانونهای وکلای کشور ، دادخواست ابطال آیین نامه کانون وکلا که اجرای آن ششماه معوق مانده بود به دیوان عدالت اداری تقدیم شد ... همکاران عزیز و جوامع سردفتران و به خصوص کانون محترم سردفتران آیا نمیخواهید همگام با کانون وکلای کشور شما هم در احقاق حقوق تضییع شده سردفتران همتی دوباره نمایید؟ ایا وقت آن نرسیده حالا که قوه قضاییه متحول شده است و دیگر شاید حساسیتها و مقاومتهای غیرمنطقی قبلی کمرنگ شده باشد با یک اقدام جمعی و حساب شده و مستدل آنچه باید میشده و نشده با تقدیم دادخواست به دیوان عدالت به تکلیف عمل شود؟ یا به حق تضییع شده خود میرسیم و یا دیوان عدالت بار دیگر در بوته آزمایشی بزرگ در اجرای وظایف قانونی خود و دور بودن از سیاستهای فرد محوری قرار خواهد گرفت .... 

/ 10 نظر / 3 بازدید
کویر

این آدرس اقای دشتی اردکانی هست جهت ارسال پیام http://www.dashti.ir/index.asp?id=6 از همه کسانی که این مطلب رو میخونن خواهش میکنم برای شروع کار وپیگیری علت تعویق افتادن دادخواست نظر واعتراضمون رو به وسیله اقای دشتی به هیت مدیره کانون اعلام کنیم

جامعه سردفتران یزد

دوست عزیزی که بدون نام کامنت گذاشته بودید مطلب بسیار زیبا بود ولی بعلت رکیک بودن انتهای پیام با اجازه حذف کردم لطف کنید ما را از نوشته ها و نظراتتان محروم نفرمایید ولی آنچه زیبنده یک سردفتر و دفتریار نیست مرقوم نفرمایید که شرمنده خواهیم شد

امید27

سلام منظور مقنن در تبصره 2ماده 42قانون مالیات بر ارزش افزوده از اینکه دفاتر اسناد رسمی در وکالتهای کلی فروش اتومبیل را بیاد تصریح نمایند چیست ؟ایا میتوان وکالت کلی نوشت و فروش اتومبیل را تصریح نمود و مالیات نقل و اتقال پرداخت نشود ؟

دفتر اسناد رسمی 155رشت

تقاضای بازخواست و محاکمه بعضی از مسولین ثبتی سابق توسط دستگاه قضا به منظور اعاده حیثیت و ابروی از دست رفته دفاتر اسناد رسمی لازم است .

سردفتر

سلام.ببخشید درمورد حضانت طفل آیا زوج می تواند در ضمن وکالت طلاقی که به زوجه می دهد در خصوص حضانت ونگهداری طفل نیز در همان وکالت طلاق وکالت دهد؟یا اینکه در خصوص حضانت باید اقرارنامه تنظیم کرد؟

دفتر120

سلام بر همه اساتید.یه سوال دارم کمکم کنید.در خصوص اسناد اتومبیل که قبلا وکالت بلاعزل تنظیم شده وشخص وکیل قصد دارد سند قطعی به نام خود تنظیم کند ومدارک خدمتی موکل در دسترس نیست آیا اولا لازم است مدارک خدمتی؟بعد اگر موکل نظامی بوده باشد آیا کپی گواهی خدمتی وی که قبلا در دفترخانه تنظیم کننده وکالت اخذ شده کفایت می کند یا بایستی گواهی خدمتی جدید بیاورد؟

احمد محمدی

سلام .در مورد اسناد اتومبیل فرسوده آیا اخذ بیمه نامه ضرورت دارد؟آیا با گواهی اسقاط وفرسوده بودن اتومبیل می شود سند تنظیم کرد؟

احمد محمدی

دوست عزیز با سلام .ببخشید چطور می تونم به نامه اداره کل امور اسناد وسردفتران دسترسی پیدا کنم در خصوص اتومبیل فرسوده؟میشه آدرس سایتشو که این نامه در ان موجود هست بدهید ؟ممنون می شم

دفتر120

سلام .ببخشید باز مزاحم میشم .مقطع زمانی که وکالتنامه ها معاف از گواهی نظام وظیفه بودند کی بوده؟می شه شماره بخشنامه ها رو بگید؟چه تاریخی هست؟پس دیگر نیازی به اخذ گواهی خدمتی نظامی جدید نیست؟با همان کپی گواهی خدمتی قبلی ویا ذکر در وکالتنامه کافی است؟

مهدی

سلام لطفا" آخرین سطر پاسخ دفتر 120 را درخصوص تاریخ سال 86 چک نمایید فکر کی کنم اشتباها" قید شده باشه و سال 85 صحیح باشه