شناسنامه و کارت خودرو سند عادی است

اخیرا معاونت محترم دادسرای عمومی و انقلاب مشهد در جواب به نامه و شکایت کانون سردفتران خراسان در یک اظهار نظر صریح و مدلل نقل و انتقال خودرو را با سند رسمی دانسته و کارت و شناسنامه خودرو صادره از ناحیه نیروی انتظامی را سندی عادی تلقی نموده که چه خوب است جناب سرهنگ محبی رئیس دایره حقوقی ناجا که در مصاحبه ها و اظهارنظرات خود در برنامه 30/8 خبر باستناد به قانون مدنی و قانون ترانزیت و .... آن را رسمی قلمداد نموده اند به این نظر مقام قضائی عنایتی بنمایند و شاید برایشان حجت تمام شود ... متن نامه معاونت دادسرای عمومی مشهد بشرح زیر در سایت کانون خراسان رضوی منتشر گردیده است:

 البته لازم است باستحضار همکاران برسانیم شکوائیه جامعه یزد هم بعد از قرار منع تعقیب اینک در شعبه 9 بازپرسی نظامی تهران در حال رسیدگی است و تعدادی از افسران و فرماندهان انتظامی احضار و در جلسه 23 ابان نظرات طرفین اخذ شده و از نظر ما مثبت ارزیابی میشود ولی از آنجا که انتشار گزارش جلسه بازپرسی و محتوای قرار صادره قبل از تصمیم قضائی و صدور رای مقتضی صحیح بنظر نمیرسد لذا به محض حصول نتیجه گزارش امر به اطلاع بزرگواران میرسد و امیدواریم اقدامات عزیزان در سایر استانها نیز شروع یا پیگیری شود و به نتیجه مطلوب برسد ... انشا’الله تعالی

 

/ 3 نظر / 32 بازدید
علیرضا از گیلان

با عرض سلام .باتشکر از کانون خراسان بدلیل اقدامات موثرآن کانون ضمنا درتاریخ 19/9/90 نظریه مشورتی دفتر حقوقی کانون در خصوص حق التحریر روی سایت کانون رفت وبقرار اطلاع اکثر دفاتر آن را اجرا میکنند.وقت آنست که با یک اراده جمعی نظریه مشورتی دفتر حقوقی کانون در خصوص تبصره ماده 58 را نیز اعمال واجرا کنیم .همچنین همکاران میتوانند در این خصوص به وبلاگ دانشنامه سردفتران مراجعه فرمایند.

يدفترياري ازمريوان

باسلام وعرض ادب وتشكرازاطلاع رساني بموقع: لازم است تصويري ازراي مذكوربه شعبه 9بازپرسي تهران ارسال شودتادرتصميم گيري نهايي ازآن استفاده شود واينچنين مراكزتعويض پلاك درسراسركشوررا ازدادن اطلاعات نادرست وبي اساس توجيه كنندوموجبات سردرگمي مردم رافراهم نكنند

سردفتر

سلام .ببخشید درخصوص اخذ پایان خدمت دفاتر مطابق قانون جدید آیا تکلیفی دارند؟ قانون نظام وظیفه تصویب شده و به تایید شورای نگهبان هم رسیده.آیا باید منتظر بخشنامه اداره ثبت باشیم یا اینکه از امروز می شود بدون پایان خدمت سند تنظیم نمود؟