بستن حسابها در 25 هرماه الزامی شد

بنا به گزارش روابط عمومی کانون، پیرو خبر قبلی اعلام شده در پرتال کانون، جلسه کارشناسی روز شنبه 23/07/90 با موضوعیت تاریخ بستن صورت حساب مالی و دفتر گردش تمبر دفاتر اسناد رسمی، در محل سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با حضور معاون سازمان در امور اسناد، معاون برنامه ریزی و بودجه سازمان، رئیس و نایب رئیس هیئت مدیره کانون سردفتران و دفتریاران، مدیرکل ثبت استان تهران، ذیحسابان سازمان ثبت و ثبت استان تهران و تنی چند از مسئولین سازمان برگزار گردید.

معاون برنامه ریزی و بودجه سازمان، دلیل اصلی صدور بخشنامه مبنی بر تغییر تاریخ بستن صورت حساب دفاتر اسناد رسمی را تاخیر در تجمیع اطلاعات مالی ادارات کل ثبت استانها برای در اختیار گرفتن بودجه سازمان عنوان نمودند.

نمایندگان کانون به تفصیل، تبعات بستن حساب ها در 25 هرماه و تعارضات به وجود آمده با تکالیفی که به موجب سایر قوانین برای دفاتر اسناد رسمی در پایان هرماه مشخص گردیده است (از جمله تکالیف مقرر در قانون مالیات بر ارزش افزوده، قانون مالیات های مستقیم در باب مالیات مشاغل و دفتر هزینه و درآمد و مالیات حقوق و ...) و مشکلاتی که در تعدد نگهداری صورت های مختلف مالی و آمارها در تاریخ های متفاوت برای دفاتر ایجاد خواهد شد را از جایگاه حرفه یادآور گردیدند.

ذیحساب و نماینده دفتر توسعه و فناوری سازمان اعلام داشتند که مشکلات عنوان شده در خصوص آمار و صورت حساب های مرتبط با قانون مالیات بر ارزش افزوده و هماهنگ نمودن آن با تاریخ بستن دفتر گردش تمبر، قابل مذاکره و حل و فصل با سازمان امور مالیاتی کشور بوده که تا ده روز آینده این مشکل را پیگیری و مرتفع نمایند.

در خاتمه، مقرر نمودند که مفاد بخشنامه ریاست سازمان مبنی بر بستن صورتحساب دفاتر در بیست و پنجم هرماه مورد عمل دفاتر قرار گرفته و همزمان مسئولین ذیربط، موضوع اخذ مجوزهای لازم برای قبول گزارشات سیستمی واریزها از طریق دستگاه کارت خوان دفاتر و تائید آن توسط ذیحسابی ثبت استان ها به عنوان درآمدهای تحقق یافته برای ارائه به خزانه داری کل و در اختیار گرفتن بودجه سازمان را مورد پیگیری قرار دهند.

فلذا تا اطلاع ثانوی دفتر گردش تمبر در 25 هرماه بسته شده و 10% قابل واریز به حساب کانون، نیز از روی دفتر گردش تمبر و در پایان 25 هرماه محاسبه خواهد گردید.

/ 2 نظر / 21 بازدید
ای سلیران

دوست عزیز سلام من مسئول فروشگاه اینترنتی ای سلیران هستم. در این فروشگاه انواع سی دی و دی وی دی در موضوعات مختلف ارائه میشه که فکر میکنم برای شما بسیار جالب باشه. قیمتهای ما در مقایسه با سایر فروشگاههای مشابه بسیار پایین تر بوده و در ازای هر 5000 تومان خرید هم یکی از محصولاتمان را به عنوان هدیه به شما تقدیم مینماییم. همچنین سیستم تحویل پستی و پرداخت وجه بعد از دریافت کالا هم از مزایای فروشگاه اینترنتی ای سلیران است. خوشحال خواهم شد پذیرای شما دوست گرامی در سایت فروشگاه اینترنتی ای سلیران باشم. نشانی وب سایت :www.eselliran.com و نشانی وبلاگ eselliran.blogfa.com

سردفتر

سلام .یعنی اسناد 25نیز جزو آمار محسوب کنیم ؟یا فقط اسناد تا پایان روز 24؟