جانشین دادستان انتظامی سردفتران و دفتریاران استان یزد گفت : در شش ماهه اول سال جاری 57 فقره پرونده مبنی بر تخلف سران دفاتر اسناد رسمی و ازدواج و طلاق دفتریاران به دفتر دادستانی اداره کل ثبت اسناد و املاک استان یزد ارجاع شده ، که بلافاصله برای متخلفین کیفرخواست لازم صادر گردیده است .

بهادر گفت : از این تعداد ، 35 مورد آن مربوط به سران دفاتر اسناد رسمی و دفتریاران و بقیه مربوط به سران دفاتر ازدواج و طلاق بوده است .

وی اضافه کرد تاکنون 39 فقره از کیفرخواست های صادره منجر بصدور رای در دادگاه بدوی انتظامی شده که از این تعداد ، 7 مورد رای به برائت ، 4 مورد رای به توبیخ کتبی با درج در پرونده و برای 10 مورد رای به جریمه نقدی صادر و قطعی شده و برای 16 نفر از سران دفاتر رای به انفصال موقت و برای یک نفر آنان نیز رای به انفصال دائم و سلب صلاحیت صادر که آراء اخیر تاکنون قطعی و به مرحله اجراء در نیامده است .

بهادر افزود ، در حال حاضر 124 دفتر اسناد رسمی و 73 دفتر ازدواج و 15 دفتر طلاق در استان فعالیت دارند و عمده تخلفات گزارش شده عدم رعایت بخشنامه و دستورالعمل صادره از سوی سازمان های متبوعه و بعضا دریافت وجه اضافی می باشد .

وی حفظ شئونات شغلی سران دفاتر و اعتبار اسناد رسمی را از عمده دغدغه های اصلی خود بیان کرد و گفت اعتماد مردم به دفاتر اسناد رسمی و ازدواج و طلاق بایستی حفظ شود و این اعتماد صرفا توسط سران دفاتر مذکور حفظ شدنی است .

بهادر در پایان از اعضای هیات مدیره جامعه سردفتران اسناد رسمی به لحاظ اهتمام و جدیت در جهت ارتقای سطح دانش و حفظ کرامت سردفتری و وحدت روشی در بین دفاتر تشکر و قدردانی کرد